Remont łazienki

Planując remont łazienki warto wcześniej wszytko zaplanować. Rozpisanie planu należy zacząć od decyzji czy zakupić się chce gotowe komplety łazienkowe czy skompletować wnętrze samemu. Gotowe komplety gwarantują, że kolory, kształty i wzory będą do siebie pasować. Własnoręczne skompletowanie elementów łazienki pozostawi z kolei miejsce na fantazję i trochę szaleństwa.

komplety łazienkowePodczas planowania zastanowić się należy, czy łazienka posiadać będzie wannę czy prysznic. Jest to decyzja, którą warto podjąć na samym początku, ponieważ pozwoli ona określić ile miejsca w łazience pozostanie. Wybór jest szeroki, gdyż prysznic potrafi zajmować więcej miejsca niż wanna. Są na przykład prysznice z sauną oraz prysznice dwuosobowe. Jednak wanna nie musi wcale zajmować mało miejsca, gdyż również może być dwuosobowa lub posiadać na przykład bicze wodne.
Dużą dowolność stanowi zawsze kolor deski wc. Modne są motywy trójwymiarowe na przykład muszelki i rybki. Ożywia to łazienkę i nadaje jej fantazyjnego wyglądu.
Wykończeniem łazienki są akcesoria łazienkowe takie jak wieszaki na ręczniki, mydelniczki, półki czy kubeczki na szczoteczki do zębów. Również tu wykazać się można fantazją decydując czy pozostaje się przy klasycznej bieli czy wybiera się kolor albo wzór.
Wzór na akcesoriach pięknie może współgrać ze wzorem wybranym na płytki łazienkowe. Mogą być to kwiaty, muszle czy nieregularne kształty.

Wykończeniem wyposażenia łazienki są ręczniki, których kolor i motyw podkreślać mogą zmiany jakie zaszły podczas remontu.